Impotencja – pokonaj ją naturalnie!

Problemy z potencją dotykają mężczyzn w różnym wieku. Mimo, iż jest to zjawisko bardzo powszechne, wciąż jednak dla większości panów jest tematem tabu. Istnieje szereg chorób, które mogą przyczyniać się do zaburzeń erekcji, m.in.:

  • cukrzyca
  • nadciśnienie
  • choroby serca
  • zbyt wysoki poziom cholesterolu

Ponadto, do impotencji może przyczyniać się także nieodpowiednia dieta, nadużywanie alkoholu oraz palenie tytoniu

Czy zawsze należy się martwić?

Jeżeli zaburzenia potencji pojawiają się sporadycznie, nie należy się tym przejmować. Mogą one wynikać bowiem z przemęczenia, rozdrażnienia czy stresującego trybu życia. Natomiast, jeśli problem pojawia się coraz częściej bez względu na stan psychofizyczny, wówczas warto podjąć odpowiednie kroki, by móc czerpać satysfakcję ze stosunku seksualnego. Wstyd i zażenowanie często wywołuje w nas blokadę przed wizytą u lekarza. Istnieją jednak pomocne środki, które możemy kupić na własną rękę, bez recepty (np. Kamagra). Ponadto, również w tej kwestii natura wychodzi nam naprzeciw.

Naturalne sposoby na potencję

Poza środkami farmakologicznymi stosowanie ziół także może okazać się pomocne w walce z zaburzeniami erekcji. Substancje roślinne, dzięki różnorodnym substancjom czynnym mogą przyczynić się do zmiany jakości życia seksualnego.

Catuaba – ziele rodem z Amazonii, które wywiera szczególnie dobry wpływ na organizm. Catuaba, zwana także rośliną miłości wykazuje działanie afrodyzyjne i poprawia jakość życia seksualnego. Ponadto zaliczana jest do grupy adaptogenów, gdyż wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego oraz pomaga zwalczyć stres. Za te właściwości odpowiadają zawarte w catuabie substancje czynne takie jak alkaloidy i flawonoidy, a także fitosterole, które wywierają duży wpływ na gospodarkę hormonalną.

Buzdyganek naziemny – zwany także Tribulusem. Jego zastosowanie ma źródło w medycynie ajurwedyjskiej i chińskiej. Liczne badania naukowe potwierdzają, że buzdyganek wykazuje szczególnie dobre działanie afrodyzyjne, podobnie jak Kamagra. Ponadto, to ziele może przyczynić się do zwiększenia masy mięśniowej oraz do poprawy odporności. Podkręca metabolizm i wspomaga detoksykację organizmu.

Korzeń maca – roślina pochodząca z rejonów peruwiańskich. Wzmacnia organizm, dodaje energii, zwiększa popęd seksualny i wpływa na jakość życia seksualnego. Zalecana jest zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Ponadto doskonale sprawdza się przy problemach z płodnością.

Jak to działa?

Działanie afrodyzyjne roślin polega na tym, że wywierają one wpływ na ukrwienie narządów płciowych oraz na regulację gospodarki hormonalnej, co w efekcie daje większe zadowolenie z życia seksualnego. Natura również z tym problemem nie pozostawiła nas bez wsparcia. Warto zatem sięgnąć po zioła, by czerpać większą radość z życia.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *